Błędy w pielęgnacji paznokci

Niestety na wygląd naszych paznokci mają wpływ popełniane przez nas błędy, co daje efekt w postaci rozdwajających się lub łamliwych paznokci. Jest kilka często popełnianych błędów, których można uniknąć w trakcie pielęgnacji paznokci.

Sporym i częstym błędem jest pomijanie nakładania odpowiedniej bazy pod lakier. Natomiast baza pod lakier potrafi przedłużyć trwałość kolorowego lakieru nawet o kilka dni, poza tym wyrównuje płytkę paznokcia, sprawia, że lakier dokładniej przywiera do płytki.

Kolejnym błędem jest wycinanie skórek, które skutkuje możliwością skaleczeń i wystąpienia infekcji, ale przede wszystkim przyspieszaniem wzrostu skórek. Dlatego też najlepszym sposobem jest odpychanie skórek specjalnym drewnianym patyczkiem, po wcześniejszym nałożeniu odpowiedniego preparatu.

Właściwa pielęgnacja to także regularnie mycie wszystkich narzędzi takich jak cążki, pilniki i inne. Co zapewnia utrzymanie wysokiej higieny w trakcie pielęgnacji paznokci.

Niewłaściwe jest także nakładanie grubych warstw lakieru, co może spowodować powstawanie smug i mało estetycznych draśnięć.