Farbować włosy w domu czy nie?

Można farbować włosy w domu, gdyż zapewnia to pewne oszczędności. Warto jednak ustrzec się przed poważnymi błędami mogącymi mieć fatalny wpływ na nasze włosy.

Przede wszystkim nie należy farbować włosów zbyt często, wystarczy odświeżyć co 4-6 tygodni. Ponadto należy pamiętać o specjalnej pielęgnacji farbowanych włosów. Obowiązkowo należy używać kosmetyków zawierających pigmenty odpowiadające kolorowi. Bez odpowiedniej pielęgnacji włosy farbowane stracą blask, będą się rozdwajać i wypadać. Nie powinno się dokonywać drastycznej i nagłej zmiany koloru włosów(np. z czarnego na blond). Należy unikać nadmiaru chemii na włosach(jak rozjaśnione włosy i trwała).

Przed rozpoczęciem farbowania należy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania z farbą. Wazelina lub tłusty krem zabezpieczy skórę tuż przy linii włosów. Warto skorzystać z dołączonych do opakowania rękawic. Farbę należy rozetrzeć dokładnie po głowie rękami w rękawiczkach. Po upływie czasu należy spłukiwać włosy tak długo, aż spływająca z włosów woda będzie zupełnie czysta.