Sposoby na optyczne powiększenie oka?

Oczy jako zwierciadło naszej duszy powinny być pięknie uwydatnione. Dlatego też tak ważny jest makijaż oczu. Wszystkie kobiety szukają sposobu na otwarcie oka i jego powiększenie. Odpowiednio podkreślone oczy dodają blasku cerze i intrygują mężczyzn.

Warto przede wszystkim dobrać odpowiedni pędzel. Pędzle pozwolą na rozcieranie, obrysowywanie, czy nanoszenie koloru. Do makijażu oka potrzebne są płaski pędzel do cieni(do nakładania cienia bazowego),pędzel do rozcierania cieni( do nanoszenia cieni w załamaniu powiek), pędzel do konturowania(do nanoszenia koloru u nasady linii rzęs).

Należy również pamiętać o oprawie oczu, czyli brwiach, które muszą być wyregulowane i także odpowiednio podkreślone. Z kolei styl malowania oczu dostosowujemy do ich kształtu.

Do optycznego powiększenia oczu konieczna jest dobra zalotka. Podkręcenie rzęs jest istotne jeśli chodzi o wizualne powiększenie oczu. Po nałożeniu cieniów należy rzęsy wytuszować starannie, tak aby się nie posklejały. Najlepiej użyć tuszu wydłużającego rzęsy.