Jakie zabiegi na piękne dłonie?

Dłonie są o wizytówką każdego człowieka, nieraz to właśnie one robią pierwsze wrażenie w trakcie spotkania. Z kolei maseczki, okłady, kompresy szybko wygładzą skórę i przywrócą dłoniom ładny wygląd. O skórę dłoni należy dbać ze szczególną troską, gdyż ma niewiele gruczołów łojowych, a naturalna ochronna warstwa łoju jest na niej bardzo cienka.

Dłonie dla zachowania gładkości powinny zostać poddane takim zabiegom jak peeling, co usunie przesuszony naskórek. Peeling pozwoli usunąć zrogowaciały naskórek, odżywi i nawilży dłonie. Można zrobić go samemu w domu używając cukru i oliwy. Peeling można wykonywać raz na dwa tygodnie.

Wśród zabiegów na dłonie warto wykonać kąpiele w ziołach, gdzie należy zalać wrzątkiem zioła, a gdy wystygnie zanurzyć w niej dłonie. Natomiast po 10 minutach należy je wytrzeć i wmasować krem odżywczy. Można również stosować maseczki na dłonie jak maska z ciepłej oliwy i żółtka. Wystarczy wysmarować nią dłonie i owinąć folią i ręcznikiem. Zmyć po 20 minutach. Innym zabiegiem wartym wykonania jest lniana kąpiel, robiona z 2 łyżek siemienia lnianego gotowanego przez 5 minut. Gdy wywar wystygnie należy zamoczyć dłonie na 15–20 minut, następnie osuszyć i wsmarować krem nawilżający.