Najnowsze odkrycia w naturalnej pielęgnacji paznokci

Nawilżenie i odżywienie paznokci

Paznokcie potrzebują odpowiedniego nawilżenia, aby być zdrowe i silne. Nowe odkrycia wskazują na korzystne składniki, takie jak olejki eteryczne, witaminy i minerały, które mogą dostarczyć niezbędnych składników odżywczych do paznokci.

Dobrze dobrany krem do rąk może również pomóc w utrzymaniu nawilżenia paznokci. Szukaj produktów zawierających naturalne składniki, takie jak masło shea czy olej kokosowy, które mają właściwości nawilżające i odżywcze.

Naturalne metody wzmacniania paznokci

Jednym z najnowszych odkryć w naturalnej pielęgnacji paznokci jest stosowanie keratyny. Keratyna jest naturalnym składnikiem naszych paznokci i odpowiednie jej dostarczenie może pomóc w ich wzmocnieniu.

Innym ciekawym odkryciem jest stosowanie płatków migdałów jako naturalnego środka wzmacniającego paznokcie. Wystarczy rozdrobnić płatki migdałów i dodać je do bazy do paznokci przed nałożeniem lakieru. Dzięki temu paznokcie będą mocniejsze i mniej podatne na łamanie.

Naturalne sposoby na pielęgnację skórek

Aby zadbać o zdrowe paznokcie, nie zapominaj również o skórce wokół nich. Ostatnie badania wykazały, że stosowanie olejków roślinnych, takich jak olej arganowy czy olej jojoba, może pomóc w nawilżeniu i zmiękczeniu skórek. Te naturalne oleje są bogate w składniki odżywcze, które penetrują skórki i przywracają im elastyczność. Regularne stosowanie olejków może przynieść ulgę skórkom suchym, łuszczącym się lub popękanych.

Innym ciekawym sposobem jest stosowanie peelingu cukrowego do skórek. Wystarczy wymieszać cukier brązowy z odrobiną oliwy z oliwek i delikatnie masować skórki. Peeling cukrowy działa jak naturalny środek złuszczający, usuwając martwy naskórek i wygładzając skórki. Dodatkowo, oliwa z oliwek nawilża i odżywia skórki, sprawiając, że stają się miękkie i elastyczne. Regularne stosowanie peelingu cukrowego może pomóc utrzymać zdrowe i piękne skórki wokół paznokci.