Olejowanie włosów

Piękne, gęste i naturalne włosy są marzeniem niejednej kobiety. Do spełnienia tego marzenia może doprowadzić olejowanie włosów. Olejowanie włosów poprawia ich jakość, elastyczność czy blask. Efekty olejowania są zależne od tego jaki olej wybierzemy. Metody olejowania są różne i można wyróżnić takie sposoby jak na sucho(nakładamy na suche, nieumyte wcześniej włosy), następnie na mokro(olej nakładamy na mokre włosy), na mgiełkę, na odżywkę, olejowanie w misce, serum olejowe w spraju. Metod jest tak wiele jak wiele jest zwolenniczek tej metody odżywiania włosów.

Olej na włosy powinno się nakładać przed każdym myciem, a na pewno co najmniej raz w tygodniu. Do olejowania można użyć nawet oleje spożywcze takie jak olej słonecznikowy, ryżowy, z pestek winogron czy oliwę z oliwek.

Najpierw należy rozczesać włosy, następnie nakładamy olej na włosy według wybranej metody. Kolejnym krokiem jest rozmasowanie oleju po całej jej powierzchni i ogrzewając go dłońmi. Następnie należy zostawić olej na głowie nie dłużej niż 12 godzin i nie krócej niż 30 minut.