Jak dbać o stopy?

Stopy noszą nas przez całe życie, dlatego też należy o nie dbać przez cały rok, a nie tylko latem, gdy wystawione są na ekspozycję. Stopy są zazwyczaj bardzo zaniedbane przez fakt, że częściej są zakrywane niż odkrywane. Przede wszystkim można zadbać o stopy przestrzegając kilku zaleceń w tym unikać noszenia ciasnego obuwia, dbać o stopy w miejscach publicznych, gdzie jesteśmy narażeni na kontakt z grzybicą i nosić klapki. Po powrocie do domu należy dać stopom odpoczynek poprzez zmianę na wygodne kapcie z dobrze wyprofilowaną podeszwą.

O stopy można także zadbać poprzez masaż do którego można użyć elektryczne urządzenie. Z kolei wizyta w gabinecie kosmetycznym jest konieczna tylko w przypadku poważnych problemów ze stopami. Jeśli nasze stopy nie chorują wystarczy własnoręcznie wykonany pedikiur w domu.

W domu wystarczy przynajmniej raz w tygodniu wykonać kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem mydlin lub odpowiedniego kosmetyku. Następnie usunąć zrogowaciały naskórek za pomocą specjalnej tarki lub pumeksu. Paznokcie należy opiłować prosto bez zaokrągleń. Natomiast po kąpieli wmasować krem, który nawilży stopy.