Domowe sposoby na piękne paznokcie

Zadbane paznokcie to nieodłączny element eleganckiej kobiety. Najważniejsze jest, że nie ma potrzeby wydawać mnóstwa pieniędzy, aby uzyskać piękne i zadbane paznokcie. Okazuje się, że sposoby naszych babć także świetnie działają.

Do pielęgnacji naszych paznokci idealnie nadaje się taki produkt jak oliwa z oliwek. Zabieg w postaci zanurzania paznokci w podgrzanej oliwie przez 20 min raz lub dwa razy w tygodniu pozwala na odpowiednią pielęgnację paznokci oraz ich wybielenie. Następnym wartym zastosowania produktem jest witamina A+E w kapsułkach, która wystarczy przedziurawić i wmasować w paznokcie. Powtarzanie codziennie tego zabiegu świetnie wpłynie na ich wzrost.

Podobne efekty przyniesie także wcieranie w paznokcie olejków takich jak rycynowy czy kokosowy. Na paznokcie działa również maska z żółtka, łyżeczki oliwy i kilku kropel soku z cytryny(zanurzyć palce na 15 minut i opłukać ciepła wodą). Warto również przeprowadzić kurację żelatyną, czyli łyżeczkę żelatyny rozpuszczamy w szklance letniej wody, następnie podgrzewamy i trzymamy w niej paznokcie przez 10-15 minut. Taki zabieg należy powtarzać co kilka dni przez 3-4 tygodnie.