Jak zyskać idealne brwi?

Pomimo wielu trendów dotyczących wyglądu naszych brwi, spełniają one także pewne zadania. Brwi mają za zadanie ochronę oka przed dostaniem się do niego wody oraz zanieczyszczeń. Następnie brwi pełnią funkcję oprawy naszych oczu oraz kształtu naszej twarzy.

W uzyskaniu idealnego wyglądu brwi istotne znaczenie ma ich rozpiętość, czyli długość. Najszybszym sposobem określenia długości brwi jest metoda „ołówkowa”. Stosując się do tej metody należy przyłożyć do twarzy w pozycji pionowej kredkę do oczu, ołówek lub długopis. Przedmiot ten musi stanowić przedłużenie płatka nosa oraz wewnętrznego kącika oka i w ten sposób określamy początek naszych brwi. Następnie układamy ołówek po skosie, stykając się z zewnętrznym kącikiem oka co wskazuje koniec naszych brwi. Włoski odstające od naszych brwi usuwamy za pomocą pęsety. Musimy wyrywać je szybko, energicznie i dokładnie.

Współcześnie modne są kosmetyki do stylizacji brwi. Pozwalają one na podkreślenie ich naturalnej linii, ukrycie ubytków czy dodanie im charakteru oraz wyrazu.