Jakie kosmetyki najlepiej robić samemu?

Istnieją kosmetyki, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, gdyż można je wykonać w domu z posiadanych przez nas produktów. Popularnymi, możliwymi do zrobienia samemu produktami są peelingi, balsamy, szampony do włosów i inne. Inną zaletą tych kosmetyków jest brak chemii zastąpionej naturalnymi składnikami.

Prosta odżywka dla oczu to przygotowanie filiżanki rumianku lub zielonej herbaty, a po ostygnięciu zanurzenie w niej wacików i nałożenie na powieki na 15 minut.

Łatwy do wykonania peeling to zmieszanie łyżeczki miodu i łyżeczki oliwy z oliwek oraz dodaniu do niej ugotowanej owsianki. Trzeba tylko nałożyć mieszankę na twarz i delikatnie masować omijając okolice oczu. Następnie spłukać ciepłą wodą.

Można także rozjaśnić każdy rodzaj cery poprzez kawałek papai. Masując samą skórką papai skórę twarzy, skupiając się na liniach wokół ust, oczu i na szyi, a po 15 minutach umyć twarz ciepłą wodą.

 Na wysuszone włosy sprawdzi się maska z 1⁄2 filiżanki miodu i 2 łyżek oliwy, które trzeba wmasować we włosy, a po 20 minutach spłukać ciepłą wodą.