Pielęgnacja dłoni po lecie

Po powrocie z wakacji cieszymy się opalenizną, wspomnieniami o odpoczynku i niestety zapominamy, że dłonie zostały narażone na morską wodę, wiatr i promienie słoneczne. Dodatkowo zapominamy, aby wcierać w nie kremy z filtrami UV.

Jeżeli nie stosowaliśmy kremów ochronnych warto po lecie zadbać o dłonie i potraktować je sokiem z cytryny czy natką pietruszki(nacierać). Skórę dłoni przesuszoną po lecie trzeba bezwzględnie nawilżać kremem, balsamem czy serum. Po takich zabiegach dłonie powinny powoli odzyskiwać jędrność, gładkość oraz zdrowy wygląd.

Kremy do rąk należy stosować po każdym myciu rąk. Krem powinien być gęsty i posiadać odpowiedni skład(jak np. gliceryna, alantoina, witaminy A i E).

Najpopularniejszym zabiegiem jest kąpiel parafinowa, która w krótkim czasie regeneruje i wygładza skórę. Przed takim zabiegiem dobrze jest wykonać peeling. Można także wykonać ciepły manicure. Częstotliwość zabiegów jest sprawą indywidualną i zależną od potrzeb. Można także użyć bawełniane rękawiczki, przed snem nasmarować dłonie grubą warstwą kremu i nałożyć rękawiczki, pozostawić aż do rana . Zabieg taki sprawia, że dłonie będą gładkie i jędrne.