Na czym polega japoński manicure?

W pielęgnacji paznokci co jakiś czas pojawiają się nowe metody, mające na celu zapewnienie pięknych paznokci. Japoński manicure polega na wcieraniu energicznymi ruchami pasty z witaminami i minerałami w naturalną płytkę paznokciową i następnie naniesieniu na nią warstwy pudru co daje efekt w postaci zdrowych i naturalnie wyglądających paznokci.

Japoński manicure to metoda na rozdwajające się, łamliwe paznokcie stosowany przez Japonki. Najpierw trzeba zmatowić płytkę pilniczkiem, co odsłoni kanaliki prowadzące w jej głąb i pozwoli wniknąć w nie paście. Aby ją zatrzymać należy nanieść i wmasować niewielką ilość specjalnego pudru.

Najważniejsze w tej metodzie jest umiejętne wcieranie najpierw pasty, a potem pudru za pomocą polerek ze skóry jelonka. Metoda ta nie używa metalowych pilniczków do skracania paznokci, a nawet nie wycina skórek. Po wykonaniu takiego zabiegu paznokcie są idealnie gładkie i lśniące. Zabieg ten należy powtarzać 3 do 4 razy w odstępie zwykle 3 tygodni. Metoda ta wzmacnia naturalne paznokcie jednocześnie nadając im połysk różowej perły.