Jak nie przepłacić za kosmetyki?

Niektóre kosmetyki mają podobne działanie, a jedyną różnicą jest ich cena. Wiele niezbyt drogich kosmetyków działa podobnie jak te z wyższej półki. Czasami jednak nie warto przepłacać. Nie powinno się oszczędzać na kosmetykach do twarzy. W takim przypadku może być tak, że dobry krem przeciwzmarszczkowy może kosztować 100-200 zł.

Można natomiast zaoszczędzić na takich kosmetykach jak produkty do kąpieli i pod prysznic, gdyż ich magiczne składniki i tak zostają spłukane. Także szampon im prostszy, tym mniejsze ryzyko podrażnień skóry głowy, więc nie warto za niego płacić więcej niż 10 zł. Z kolei do uzyskania zmysłowego makijażu ust wystarczy zwykły błyszczyk.

Natomiast nie zawsze zaoszczędzimy na takich produkty jak cienie do powiek, mydło, preparaty do demakijażu, lakiery do paznokci, mascary czy kremy pod oczy, gdyż są to produkty związane z wrażliwymi częściami ciała i ryzyko podrażnienia jest zbyt duże. Nie warto z kolei oszczędzać na produktach takich jak maseczki, sera i reparatory na konkretny problem, kremy przeciwzmarszczkowe, podkłady, odżywki i maski do włosów, kosmetyki apteczne czy szminki i perfumy.